Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Юні натуралісти Мар’їнського району прийняли участь в обласному фестивалі «Природничий калейдоскоп»

З 7 по 9 квітня гуртківці Мар’їнської районної станції юних натуралістів (керівники Ломанцова Т.Д., Костіна В.П.)  прийняли участь в обласному фестивалі «Природничий калейдоскоп» присвячений 85-й річниці з дня заснування Донецької області та 90-річчя юннатівського руху на Донеччині, який відбувся в м. Краматорськ.

Цей захід зібрав юннатів з різних куточків області. Перший день почався з урочистої посвяти в юннати учнів школи №32 м. Краматорська. Потім всі учасники фестивалю на честь такої знаменної дати заклали Сад дружби на території школи. Екологічний квест викликав масу емоцій у дітей. Об’єднавшись у квіткові команди, вони шукали станції та виконували завдання: долали природні перешкоди, показували зоологічну пантоміму, відповідали на питання вікторини, складали пазли, запобігали пожежам в екосистемах, збиралися на танцювальний флешмоб. Ввечері було розкладене велике юннатівське багаття та море пісень про природу та нашу Україну.

На другий день проходила урочиста церемонія фестивалю. Найкращі юннати області показували свої виступи. Надія Володимирівна Оксенчук – директор департаменту освіти і науки нагородила директорів районних станцій та центрів юних натуралістів грамотами ДОН Донецької обласної держадміністрації. Також до слова запрошувалися Головний спеціаліст відділу природно-заповідних територій, лісового господарства та біоресурсів департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації – Зуяков Андрій Іванович,­­­­­­­­­­ підполковник цивільного захисту ДСНС України в Донецькій області Ірина Подашевська, в.о. начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Трофанчук Сергій Іванович та заступник начальника Антоненко Віктор Єгорович, науковий співробітник НПП «Святі гори» Журова Павлина Тимофіївна. Усі гості вітали юннатів зі святом та наголошували на подальшій співпраці з Донецьким еколого-натуралістичним центром.

Після урочистостей на дітей чекала екскурсія екологічною стежиною відділення Краматорського парку, де на свої очі юннати побачили всю красу весняного лісу. На «Брейн-рингу» ввечері команди змагалися в знаннях з ботаніки, зоології, екології. Вечірньою дискотекою закінчився  другий день фестивалю.
На заключній частині фестивалю в третій день юннати презентували свою творчість та продовжили отримувати нагороди та подарунки. Наприкінці гуртківці ДОЕНЦ, учні НВК 32-ї краматорської школи подарували всім присутнім ляльки-обереги та освячені гілочки верби на честь Вербної неділі. З подарунками, добрим настроєм та новими друзями юні екологи Мар’їнської районної станції юних натуралістів  роз’їхалися по домівках.

DSCN1095

IMG_0372

IMG_0409

IMG_0836

IMG_0842

IMG_1179

IMG_1236

IMG_1332

IMG_1581