Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Заходи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах Мар‘їнського району у літній період 2017 року

Триває сезон відпочинку, треба набратися сил та здоров’я за цей час, але ми завжди повинні пам’ятати про можливі небезпечні ситуації які можуть статися через необережність, неуважність та порушення простих правил безпеки.

На території району налічується понад 130 внутрішніх водоймищ. На більшості з них не створено навіть елементарних умов для відпочинку,  відсутні попереджувальні інформаційні плакати, а тому тут найчастіше трапляються нещасні випадки.

Так, за літній період минулого 2016 року на водоймищах області загинуло 22 людини, з них 3 дітей. 90 відсотків загибелі трапились на водних об’єктах, які не визначені як місця масового відпочинку. Причинами загибелі людей є грубі порушення Правил поведінки на воді й особиста необережність (65% від всіх випадків), а серед дітей ще й дитячі пустощі біля води та не достатній контроль з боку дорослих. Особливо небезпечним є купання в стані алкогольного сп’яніння (10% від всіх випадків). Найбільша кількість загиблих спостерігається на водоймах Лиманської міської ради: 5 загиблих, з них 1 дитина.

У поточному році з початку купального сезону в Мар’їнському районі загинула 1 людина (с. Антонівка, Катеринівське водосховище).

Згідно Наказу МВС України від 10.04.2017  № 301 «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України» керівники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які використовують водні об’єкти з фізкультурно-оздоровчою метою або для відпочинку людей, щороку перед початком купального (курортного) сезону організовують та проводять такі заходи:

1) здійснюють підготовку водного об’єкта (пляжу) до масового відпочинку людей;

2) отримують документи щодо обстеження й очищення дна акваторії пляжу (водного об’єкта);

3) укладають договір на аварійно-рятувальне обслуговування з аварійно-рятувальною службою;

4) уточнюють межі зони відповідальності рятувального поста;

5) забезпечують рятувальні пости приміщеннями та рятувальними засобами;

6) здійснюють перевірку справності маломірних/малих суден, рятувального спорядження та обладнання;

7) здійснюють укомплектування, підготовку та утримання працівників рятувального поста;

8) розробляють інструкції з визначенням обов’язків для персоналу рятувального поста;

9) виставляють буї оранжевого або червоного кольору;

10) позначають буями або чорними кулями в акваторії водного об’єкта місця, небезпечні для життя та здоров’я людей;

11) установлюють на території водного об’єкта на видимих місцях інформаційні матеріали щодо заходів безпеки на воді, способів надання допомоги потерпілому та саморятування;

12) розробляють схеми та облаштування під’їзних шляхів і спусків на воду рятувальних засобів з установленням відповідних покажчиків (табличок) «ДЛЯ АВАРІЙНО-РЯТУВАЛЬНИХ СЛУЖБ»;

13) організовують спостереження за акваторією місця масового відпочинку людей відповідно до карти-схеми зони відповідальності рятувального поста, зв’язок з підрозділами екстреної медичної допомоги населенню, правоохоронними органами, аварійно-рятувальними службами, територіальними органами Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;

14) здійснюють відпрацювання порядку інформування відпочивальників щодо заходів безпеки на воді, проведення масово-роз’яснювальної і профілактичної роботи та дотримуються його.

Крім того, цим же наказом, купання та масовий відпочинок людей допускаються тільки в місцях масового відпочинку на водних об’єктах, визначених місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Таким чином, перш ніж лізти у воду самому, або допускати до неї дитину – впевніться у небезпечності своїх дій.

Любі земляки, будьте обережні!