Мар'їнська районна державна адміністрація

Мар'їнська районна державна адміністрація

Засідання Круглого столу на тему: «Співпраця служби зайнятості та органів місцевого самоврядування щодо організації громадських робіт»

28 листопада 2018 року за ініціативи Мар’їнського районного центру зайнятості та за підтримки Мар’їнської районної державної адміністрації, районної військово-цивільної адміністрації проведено засідання Круглого столу на тему: «Співпраця служби зайнятості та органів місцевого   самоврядування щодо організації громадських робіт». Мета заходу – на конкретних прикладах показати ефективність співпраці служби зайнятості з роботодавцями та суспільно-корисну значимість громадських робіт.

Відкрила засідання директор Мар’їнського районного центру зайнятості Галина Бурлака, яка підвела підсумки роботи служби зайнятості за 2018 рік, висвітила проблеми на ринку праці в районі та шляхи їх подолання. При цьому зазначила, що важливим заходом щодо зменшення напруги на ринку праці в районі є організація тимчасової зайнятості шляхом організації громадських робіт, що проводяться за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та коштів місцевих бюджетів. Ці роботи сприяють мотивації до праці, трудовій адаптації безробітних, поліпшують їх матеріальний стан. Навела приклади плідного співробітництва з органами місцевого самоврядування для підтримки спроможності незайнятого населення.

З переліком видів громадських робіт, що мають суспільно-корисну спрямованість, відповідають потребам району та сприяють його соціальному розвитку ознайомила присутніх начальник відділу взаємодії з роботодавцями центру зайнятості Ксенія Федів. Вона наголосила на необхідності розширення видів громадських робіт із соціального спрямування, зокрема з надання послуг із супроводу, догляду, обслуговування, соціально – медичного патронажу осіб з інвалідністю або тимчасово непрацездатних, надання допомоги сім’ям, члени яких загинули, постраждали чи є учасниками АТО та зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту, екологічного захисту навколишнього середовища.

Підводячи підсумки, учасники Круглого столу зауважили, що завдяки громадським роботам вдається розв’язати низку актуальних для життєдіяльності району питань, а також за відсутності постійних місць роботи на деякий час надати безробітним можливість легально працювати на користь району.

IMG_фото